EKİN
Blog
Marksizm
Evrim
Lütfen kuralları okuyunuz.
Yeni Üyelerimizin Dikkatine!
Uyarılar ve uyarı puanları  
Yazıyaz FORUM - İletişim

"Seviyenin olmadığı bir yerde ne özgür düşünce, ne de demokratik bir ortam oluşabilir."

Yazıyaz Forum'a hoşgeldiniz.
Bir dakikanızı ayırarak Türkiye'nin en özgür platformuna üye olabilir ve hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.
Üye olmak için lütfen tıklayınız...

Geri git   Yazıyaz Forum > Bilişim - Bilimkurgu > Bilişim

Bilişim Teknolojik konular

Seçenekler
Alt 04-04-09, 22:02   #11 (permalink)

ozansevinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Windows CD'si hakkında

hayır sayın emanet. bende Windows ya da kurulum CD'si falan yok.oslaydı zaten bu kadar sorun çıkmazdı.laptopa ban yurtdışından geldi. kardeşim getirdi. oradan da CD falan vermemişler. herşeyi içnide demişler. harddiskin 2.kısmında bi REcovery diye bir bölüm var.bu bölüm bilgisayarın driver ve kurulu olan programların yedeklerinin olduğu yermiş. bunun yedeğinin alınması gerekiyormuş. bunun için gittim DVD aldım geldim.3 adet.herhalde 2 tane falan gider diye düşündüm.benim Vista İngilizce.kitabı da İngilizce.
başlat'tan REcovery manager diye bi kısım var.oraya giriyorsunuz.orada recovery disc creation ve recovery manager diye iki ayrı kısım var. ben onlardan recovery disc creation kısmına girdim ve ileri ileri dedim.recovery yapmak istiyor musunuz diye sordu. system recovery'yi işaretledim.birinci DVD'yi takın dedi. taktım.işlem yapmaya başladı.sanrıım harddiskin imajını almaya başladı. yarım saat falan bekledim.sonra o DVD'yi çıkardı. başka bi DVD takın dedi. ama 1.DVD'yi kaydederken verification(verify) error verdi.ama hala 1.DVD'deydi.2.DV'yi de çekti. baktım yien hata verdi. hala 1.DVD'yi yapmaya çalışıyor. ben de 3. DVD'yi koymadım.çok uzun anlattım galiba. sıkıldysanız kusura bakmayın.
ama sistem yedeğini alma ve driver sorununu hala çözemedim.

Sponsor
Alt 08-04-09, 12:32   #12 (permalink)

ozansevinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar, driverların yedeklerini almaya çalıştım. yine başarısız oldu. Recovery manager'de verify yaparken hata veriyor.
Alt 08-04-09, 12:38   #13 (permalink)
acz

acz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sayın ozansevinç,
Bir bilişim sitesine/forumuna danışsanız daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Örneğin http://shiftdelete.net/ 'e bu konuyu açabilirsiniz.
Alt 08-04-09, 19:27   #14 (permalink)
EOS

Hp'nin kendi sitesinde şoyle bir dosya buldum.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/s...os=228&lang=tr

Bu sizin bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan sürücüler diye tahmin ediyorum. Yalnız dikkatimi çeken dosya 3.5 MB buyukluğunde ki bu da imkansız.

Instructions-da şu yazıdan anladığım; yine de yanıtmak istemiyorum,

5. Insert the created USB key in the system that needs the Hitachi Hard Drive firmware upgrade, and boot the system.

... bu dosya sayesinde sürücüler inmeye başlayacak. Yine de siz bana güvenmeyin ve siteyi inceleyin. Umarım işinize yarar. ya da dosyayı başka bir pcde çekin oyle çalıştırın.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler