EKİN
Blog
Marksizm
Evrim
Lütfen kuralları okuyunuz.
Yeni Üyelerimizin Dikkatine!
Uyarılar ve uyarı puanları  
Yazıyaz FORUM - İletişim

"Seviyenin olmadığı bir yerde ne özgür düşünce, ne de demokratik bir ortam oluşabilir."

Yazıyaz Forum'a hoşgeldiniz.
Bir dakikanızı ayırarak Türkiye'nin en özgür platformuna üye olabilir ve hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.
Üye olmak için lütfen tıklayınız...

Geri git   Yazıyaz Forum > Siyaset > Dünya Siyaseti

Dünya Siyaseti Dünya'daki gelişmeler, Dış ilişkiler, Avrupa Birliği

Seçenekler
Alt 01-02-09, 23:01   #1 (permalink)

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Şimdi de Ermeni aydınlar özür diliyor

Ermeni aydınlar, Türkiye'de büyük tartışma yaratan "Ermenilerden özür kampanyası"na, "Türklerden özür kampanyası" ile karşılık vermeye hazırlanıyor. Ermeni diasporasından bazı aydınlar, Ermeni çetelerinin ve ASALA'nın eylemleri için Türklerden özür dileyecek.

İmzaya açılacak bildiride, "Ermeni halkı adına işlenen cinayetler için özür diliyor, bunların acısını duyan masum Osmanlıların ve Türklerin duygularını paylaşıyorum" deniyor.

Taslak bildiriye, önümüzdeki hafta son şekli verilecek ve dünyadaki bütün Ermenilere imzalamaları için ulaştırılacak.

http://www.guncel.net/gundem/2009/02...ur-diliyor.htm

Ermeni aydinlarin Asala ve Ermeni cetelerinin eylemleri icin Türklerden özür dilemesini nasil karsiliyorsunuz? Sizce bu özür dileme atagiyla Türk halki genelinde Ermeni Soykirimi hakkindaki düsünceler ne ölcüde degisebilecektir?
melez isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Sponsor
Alt 01-02-09, 23:08   #2 (permalink)

sarayka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Milliyetçilerin elindeki bütün argümanlar fiyasko oldu.
sarayka isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-02-09, 23:26   #3 (permalink)

Bir özür (ki bu sefer karsilikli bir özür bu) iyi bir baslangictir. Türklerin cogunun bunun ne denli cesur bir adim oldugunun farkina varacagini saniyorum.

Konu melez tarafından (01-02-09 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-02-09, 11:01   #4 (permalink)
TgK

TgK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ermenistan devlet olarak özür dilemiyor. Orada da halkın çoğu bu görüşe katılmıyor vs. vs. Yani bu ne demek oluyor? İlişkilerde hiçbir değişiklik olmayacaktır. Ayrıca, Ermeni soykırımı diye olmayan bir şeyden özür dilemek farklı, ASALA'nın ve TAŞNAK'ın yaptıklarından dolayı Türkler'den özür dilemek farklıdır. Birisi olmuştur, birisi olmamıştır. Aradaki farkı anlayabilmeniz dileğimle...
Alt 02-02-09, 14:55   #5 (permalink)
PAN

PAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Sayın sarayka demiş ki; Mesajı göster
Milliyetçilerin elindeki bütün argümanlar fiyasko oldu.

Şimdi biliyorum buna en çok nasyonal solcular kızacak ama "milliyetçilik, ulusculuk çoktan devrini doldurdu"

uluslar yıkılıyor, milliyetçilikler çözülüyor...halkların kardeşliğine her gün yeni bir adım atılıyor.
Alt 11-02-09, 20:24   #6 (permalink)

kınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben ermenilerden karşı bir özür ve özür'e teşekkür geldiğini bir canlı yayına katılan baskın oran hocadan duydum ilk.ve sonrasında da basına yansıdı zaten.
fransadan jean kehayan da "türk kardeşlerime mektup başlıklı" bir yazı kaleme almış liberation'da.

ben de kampanyaya gönül rahatlığıyla imza atanlardanım. ancak imza atarken herkes gibi bunun yeterli olmayacağının bir imzayla herşeyin hallolmayacağının farkındaydım. bu kadar geri dönüşümünün olacağını ise hiç düşünmemiştim. hakkaten yıllardır oluşmayan bir süreç oluştu.
diasporadaki ermeniler ve türkler arasında başlayan bu gelişmeler çok önemli elbette. zaten önce halklar arasında başlamalıydı diyalog -yeterince arkasında durulursa- iki ülke arasında başlayan diyalog da olması gerektiği şekilde gelişir sorunlar iki ülke düzeyinde çözümlenebilir. buna çok yaklaşıldığını düşünüyorum.

bununla birlikte tüm bu sürecin hrant dink gibi bir iyi, güzel, doğru, hakikatli insanın ardından gerçekleşiyor olması kahredici. en büyük ayıbımız bu.

bin dereden kanla dolmuş kuyuları hep ıslak...
kınar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-09, 20:42   #7 (permalink)

sarayka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Buradaki miliyetçilerin aydınlara saldırmasına koşut olarak diyasporadan bazı gruplar da Ermeni aydınlara saldırmış. Ne ilginç bir tepki.
sarayka isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-09, 20:54   #8 (permalink)

Alıntı:
Sayın PAN demiş ki; Mesajı göster
Şimdi biliyorum buna en çok nasyonal solcular kızacak ama "milliyetçilik, ulusculuk çoktan devrini doldurdu"

uluslar yıkılıyor, milliyetçilikler çözülüyor...halkların kardeşliğine her gün yeni bir adım atılıyor.

Dünya barışı ve halkların kardeşliği sadece mümkün olmakla kalmayıp aynı zamanda kaçınılmazdır. Dünya tek bir ülke ve insanlarsa onun vatandaşlarıdır. Uluslar, ulus devletler, milliyetçilik de tek tek kendiliklerinden yıkılacaklar. Fransiz devriminden sonraki olan tarihi gelismeler bunu gösteriyor.
Alt 12-02-09, 18:06   #9 (permalink)

noperva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ermeni ulusalcılar taşnaktır, bizimkilere benzemez ermeni aydınların yaptığı bizimkilerin yaptığından daha fazla cesaret isteyen bir iş...
Alt 12-02-09, 18:16   #10 (permalink)
PAN

PAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Sayın noperva demiş ki; Mesajı göster
ermeni ulusalcılar taşnaktır, bizimkilere benzemez ermeni aydınların yaptığı bizimkilerin yaptığından daha fazla cesaret isteyen bir iş...
kesinlikle öyle...ne kadar cesur ve onurlu olduklarını ispatladılar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler